Połączenie Concordii z Generali

30 lipca 2021 roku Concordia połączyła się z Generali.

Rolnicy mogą skorzystać z oferty Generali AGRO, a wszyscy klienci zyskali dostęp do pełnej palety ubezpieczeń Generali.

Co się nie zmieniło?

 • zakres ochrony w ramach zawartej z nami umowy
 • jakość naszych usług
 • nasza wiodąca pozycja w sektorze agro
 • Twój pośrednik

Co się zmieniło?

 • Concordia Polska T.U. S.A. połączyła się z Generali T.U. S.A.
 • Rolnicy mają swoją linię produktową – Generali AGRO
 • wszyscy Klienci mogą skorzystać z produktów Generali

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego następiło połączenie?

Połączenie to zostało realizowane zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Jest efektem nabycia udziałów i akcji polskich towarzystw Concordii przez Generali.

Dzięki temu połączeniu mają Państwo dostęp do szerokiej gamy produktów Generali i wsparcie silnej, międzynarodowej Grupy. Ubezpieczenia dla sektora rolnego pozostają jedną ze strategicznych grup produktów, będą rozwijane i oferowane pod nową marką Generali Agro. Osoby odpowiedzialne za ich tworzenie i likwidacje szkód, pozostali bez zmian. Eksperci i doradcy agro z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pozostali do Państwa dyspozycji.

Co oznacza dla mnie połączenie Concordii Polska T.U. S.A. i Generali T.U. S.A.?

Państwa umowa ubezpieczenia pozostała w mocy. Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) pozostały bez zmian. Za ich realizację będzie odpowiadać Generali T.U. S.A., które będzie jednocześnie administratorem Państwa danych osobowych.

Concordia Ubezpieczenia oferowała ubezpieczenia skierowane do rolników, dlatego wybrałam/wybrałem jej ofertę. Co będzie teraz z ubezpieczeniami dla sektora rolnego?

Ubezpieczenia dla sektora rolnego będą dalej oferowane i rozwijane. Zmienia się tylko marka, pod jaką będą oferowane: zamiast Concordii – będzie Generali Agro. Osoby odpowiedzialne za tworzenie produktów i likwidację szkód, pozostały bez zmian. Eksperci i doradcy agro z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pozostali do Państwa dyspozycji.

Zmiana jest odpowiedzią na potrzeby ubezpieczeniowe klientów szeroko rozumianej branży agro.

Za realizację umów odpowiedzialne będzie Generali T.U. S.A.

Jakie korzyści daje mi to połączenie?

Otrzymacie Państwo:

 • dostęp do jeszcze szerszej oferty produktów ubezpieczeniowych, chroniących m. in. Państwa majątek, zdrowie i życie, a także produktów dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego;
 • tysiące wyspecjalizowanych doradców ubezpieczeniowych zlokalizowanych na terenie całego kraju;
 • możliwość skorzystania z dogodnych zniżek i rabatów oferowanych do tej pory wyłącznie klientom Generali, w tym także z Programu Rabatowego.

Czy w związku z połączeniem moja polisa jest nadal ważna?

Tak. Wszystkie polisy ubezpieczeniowe zawarte z Concordią Polska T.U. S.A. pozostaną w mocy. Dotychczasowy zakres ubezpieczenia pozostanie bez zmian. Za realizację umowy ubezpieczenia będzie odpowiadać Generali T.U. S.A. Nie musicie Państwo podejmować żadnych działań w tym zakresie.

Czy zmienił się numer konta do wpłacania składek?

Nie. Numer konta pozostał ten sam.

Czy powinnam/powinienem zgłosić do Generali, że jestem ubezpieczona/ubezpieczony w Concordii?

Nie musicie Państwo podejmować żadnych działań. Wszystkie polisy ubezpieczeniowe zawarte przez Państwa z Concordią Polska T.U. S.A. pozostaną w mocy. Będą Państwo klientami Generali T.U. S.A.

Czy zmienią się OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia)?

Nie. Umowy dotychczas zawarte będą realizowane zgodnie z dotychczasowymi Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Bez zmian pozostanie zakres ochrony i obowiązki stron, w tym ubezpieczyciela wobec Państwa.

Do kogo mogę się zwrócić z pytaniem o moją polisę?

Wszelkie numery i adresy e-mail znajdują się w zakładce Kontakt. Infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 pod numerem 61 85 84 800.

Jak zgłosić szkodę?

Jeżeli macie Państwo umowę ubezpieczenia z Concordią Polska T.U. S.A., po 30 lipca 2021 roku roszczenie możecie Państwo zgłosić:

 • na stronie www.generali.pl, zakładka – Zgłoś Szkodę;
 • listownie: Generali T.U. S.A., ul. Postępu 15B, 02-676 Warszawa;
 • dzwoniąc na numer 61 858 48 08 lub 913 913 913.

Co to za firma – Generali?

Generali jest włoską Grupą, o silnej pozycji międzynarodowej, która została założona w 1831 roku. Obecnie działa w 50 krajach, obsługuje 66 milionów Klientów, którzy w 2020 roku zawarli umowy ubezpieczenia z Generali o łącznej wartości ponad 70 miliardów euro . W Polsce Generali działa od 1998 roku.

 

Co to za firma – Generali Agro?

Generali Agro to nie oddzielna firma, ale marka produktów specjalistycznych, przeznaczonych dla branży rolnej. Generali Agro zapewni ochronę zarówno indywidualnym rolnikom, jak i przedsiębiorstwom rolnym, tym, którzy uprawiają ziemię, hodowcom zwierząt, właścicielom budynków gospodarczych i maszyn rolniczych.

Kto jest administratorem moich danych osobowych?

Administratorem Państwa danych osobowych jest Generali T.U. S.A.

Przeczytaj więcej

Banki spółdzielcze w spocie informacyjnym Concordii Polska Grupa Generali

Concordia Polska Grupa Generali kontynuuje kampanię informacyjną dotyczącą połączenia z Generali. Kolejny etap to film promujący obecność produktów Generali i Concordii w placówkach banków spółdzielczych. Dzięki połączeniu będą tam oferowane ubezpieczenia wszystkich marek i spółek Generali Polska. W bankowości spółdzielczej dostępna jest już pełna paleta ubezpieczeń na życie Generali –…

12 / 04 / 2021

czytaj

Generali Agro w nowym filmie reklamowym

Concordia Polska Grupa Generali kontynuuje kampanię informacyjną, dotyczącą połączenia z Generali. W tym celu powstał film „Generali Agro – zależy nam na Tobie”. Film w dynamiczny sposób pokazuje przewagi ubezpieczeń rolnych Concordii Polska, które już za kilka miesięcy będą oferowane pod marką Generali Agro. Wśród tych przewag najważniejszą są eksperci…

01 / 12 / 2020

czytaj

Concordia promuje nazwę Generali wśród swoich klientów

Od września klienci Concordii otrzymują na polisach informację, że ubezpieczenia rolne będą oferowane pod nazwą Generali Agro. W ten sposób przygotowuje klientów do zmian, które nastąpią w przyszłym roku i promuje wśród nich markę Generali. Generali nabyło spółki Concordii w 2018 roku. Spółki życiowe zostały połączone pod koniec 2019 roku….

02 / 09 / 2020

czytaj