powrót

Zmiany w Concordii

Informacje prasowe CSR

28 / 09 / 2016

W ramach swojej strategii na najbliższe lata, Concordia Ubezpieczenia zamierza zwiększyć sprzedaż produktów majątkowych i życiowych skierowanych do klienta indywidualnego oraz sektora MSP. Ubezpieczyciel zamierza skoncentrować swoje działania na Polsce powiatowej.

Rozwój Concordii w najbliższych latach widzę jako umiejętne połączenie częściowej rewolucji z ewolucją. Z naciskiem na rewolucję w obszarach związanych z szybkością działania, upraszczaniem procedur i procesów oraz ewolucję w zakresie naszego zaangażowania w sektor agro.
 

Będziemy dążyć do zrównoważenia portfela ubezpieczeń rolnych oraz pozostałych majątkowych i życiowych. Pracujemy także nad dywersyfikacją terytorialną. Chcielibyśmy silniej zaznaczyć naszą obecność na wschodniej ścianie Polski – powiedział Jacek Smolarek, Prezes Concordii Ubezpieczenia.

Concordia planuje również znacząco zwiększyć dynamikę sprzedaży w „życiówce”. Myśli o rozbudowaniu portfela, poprzez koncentrację na typowej ochronie życia i zdrowia. Przewagą poznańskiego ubezpieczyciela jest w tym zakresie prostota konstrukcji produktów życiowych. Oznacza to, że każdy pośrednik (również ten wyspecjalizowany w majątku) jest w stanie je sprzedawać, a klient zrozumieć jaki produkt kupuje.

Nadal chcemy być ubezpieczycielem rolnika. Dążymy jednak przy tym do zapewniania ochrony mieszkańcom małych i średnich miejscowości, z tzw. Polski powiatowej. Cel ten chcemy realizować m.in. poprzez kanał bancassurance. Współpracujemy zarówno z bankami komercyjnymi, tj. BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole (sprzedaje nasze produkty od końca czerwca br.) i oczywiście z bankowością spółdzielczą – naszym strategicznym Partnerem. W nowym składzie Zarządu będziemy koncentrować się na tym, aby Concordia konsekwentnie stawała się uniwersalnym ubezpieczycielem, z silną „nogą” rolną – podsumowuje Prezes Smolarek.

Poza pracami nad nową strategią, w Concordii doszło także do zmian w obszarze zarządzania sprzedażą. Rada Nadzorcza Concordii Polska TUW i WTUŻiR Concordia Capital SA podjęła decyzję o powierzeniu od 1 października br. sterów sprzedaży panu Pawłowi Zawiszy. Tym samym z dniem 30 września br. aktywną funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing, przestanie pełnić pan Jacek Bielaczyk, związany z Concordią od 18 lat.

W imieniu Rady Nadzorczej oraz całego Zarządu bardzo dziękuję panu Jackowi za wieloletni wkład w rozwój obu firm, w szczególności w trudnym czasie po śmierci Prezesa Andrzeja Cyganika – wyznał Jacek Smolarek. I dodał – Panu Pawłowi natomiast życzymy wytrwałości w realizacji założonej strategii.


Notki biograficzne


Jacek Bielaczyk
– absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu o kierunku Ekonomika i Organizacja Produkcji. Ukończył kurs maklerski i zdał egzamin na maklera obrotu towarowego. Ponadto, Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP i Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Sekretarz Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, a wcześniej Wielkopolskiej Fundacji Żywnościowej. Członek innych organizacji stowarzyszeniowych i kulturalnych, współinicjator i uczestnik wielu akcji społecznych oraz charytatywnych. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. w Rolniczym Towarzystwie Kredytowym. Rok później pracował w Wielkopolskiej Fundacji Żywnościowej. W latach 1995–1997 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w przedsiębiorstwie Wielobranżowym „Interfund” Sp. z o.o. Z Concordią Ubezpieczenia związany od 1997 roku. Początkowo pracował na stanowisku Dyrektora Zarządzającego ZWCz Promocja, a od roku 2007 pełnił funkcję Dyrektora największego Oddziału Concordii we Wrocławiu. Od 1 lutego 2014 r. na stanowisku Członka Zarządu Concordii Polska TUW i WTUŻiR Concordia Capital SA.
 

Paweł Zawisza – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach: Prawo oraz Zarządzanie i Marketing. Przez 7 lat Wiceprezes Zarządu BZ WBK-Aviva Towarzystw Ubezpieczeń – spółek joint-venture Banku Zachodniego WBK i Grupy Aviva. W latach 2004–2008 tworzył i rozwijał obszar bancassurance grupy Banku Zachodniego WBK, który stał się jedną z najbardziej dynamicznych i znaczących linii biznesowych w banku. Wcześniej, przez 4 lata, zarządzał Brytyjsko-Polskim Towarzystwem Finansowym BZWBK-CU, odpowiadając za działalność operacyjną i sprzedażową spółki. W banku był zaangażowany w wiele projektów, m.in. w tworzenie firm asset management i funduszy inwestycyjnych Arka, a także w projekt powołania wspólnie z Avivą funduszy emerytalnych, za których dystrybucję odpowiadał w banku w 1999 roku.