powrót

Przełącz się na bezpieczeństwo – czyli jak zadbać o mieszkanie podczas urlopu

Informacje prasowe CSR

04 / 07 / 2017

Z początkiem lipca wystartowała ogólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna „Przełącz się na bezpieczeństwo”, organizowana przez Concordię Ubezpieczenia. Celem akcji jest zbudowanie świadomości wśród Polaków na temat tego, jak zadbać o bezpieczeństwo własnego domu czy mieszkania, nie tylko podczas dłuższej wakacyjnej nieobecności, ale także na co dzień.

Równie ważne będzie uświadomienie, z jakimi zagrożeniami wiąże się pozostawienie mieszkania na dłuższy okres bez opieki – mówi Paweł Zawisza – Członek Zarządu Concordii Ubezpieczenia.

„Przełącz się na bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania prewencyjna mająca uświadomić wszystkim Polakom, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie własnego M. – Poprzez aktywności zaplanowane w ramach akcji chcemy edukować, jak w kilku prostych krokach właściciele domów i mieszkań mogą zabezpieczyć swoją nieruchomość przed różnymi, niechcianymi zdarzeniami.


Niebezpieczne przepięcia

Jedną z głównych aktywności realizowanych w ramach akcji będzie przekazanie klientom Concordii 4.000 listew przeciwprzepięciowych. Ten element może realnie uchronić instalację elektryczną przed przepięciem – czyli wzrostem napięcia ponad maksymalną wartość – i poważnymi skutkami takiego przepięcia. W wyniku takiego niekontrolowanego wzrostu napięcia dochodzi nierzadko do zniszczenia sprzętu elektronicznego, a nawet pożaru.


– Jak wynika z naszych statystyk, 7 na 10 zgłoszeń związanych z pożarami w domach dotyczyło właśnie przepięć. Dlatego w ramach akcji „Przełącz się na bezpieczeństwo” wyposażymy naszych klientów w listwy przeciwprzepięciowe, które stanowią skuteczne narzędzie minimalizujące ryzyko wystąpienia tego rodzaju zdarzeń – mówi Paweł Zawisza – Członek Zarządu Concordia Ubezpieczenia. Należy tylko pamiętać, aby przed opuszczeniem domu lub mieszkania nacisnąć przycisk znajdujący się na listwie.


Edukacja przede wszystkim
W trakcie prowadzonych działań Concordia Ubezpieczenia chce przede wszystkim edukować Polaków w kwestiach związanych z bezpieczeństwem 4 kątów. Dlatego na potrzeby działań przygotowany został poradnik „ABC Bezpiecznych wakacji”, czyli kompendium wiedzy na temat tego, jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Znajdują się w nim m.in. przekrojowe materiały na temat najczęstszych szkód, do których dochodzi w trakcie wakacji, a także praktycznych porad – jak się przed nimi chronić. Wszystko przy tym opatrzone komentarzami ekspertów Concordii Ubezpieczenia. Z poradnika czytelnicy dowiedzą się m.in. jak zabezpieczyć swój dom przed ewentualnym pożarem, jakie przeglądy należy wykonać, będąc właścicielem domu jednorodzinnego, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać oraz co zrobić, aby nasze mieszkanie nie padło ofiarą włamywacza.


V Zasad Bezpiecznego Domu
Organizator akcji przygotował także bardzo praktyczny gadżet – magnes na lodówkę, zawierający 5 zasad bezpiecznego domu. – Opuszczając mieszkanie, szczególnie na dłuższy czas, powinniśmy odpowiednio przygotować swój dom. Magnes, umieszczony w widocznym miejscu, będzie przypominał wszystkim domownikom o czynnościach zabezpieczających, które powinni wykonać przed wyjściem z domu – dodaje Paweł Zawisza.


Kampania rozpoczęła się w lipcu i potrwa aż do końca września, czyli dokładnie w okresie wzmożonych wyjazdów Polaków. To właśnie w czasie nieobecności w domach i mieszkaniach często dochodzi do zdarzeń, przed którymi można się odpowiednio zabezpieczyć, podejmując działania prewencyjne. Warto to robić.

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie www.concordiaubezpieczenia.pl.