powrót

Nagroda za filmy integracyjne

Informacje prasowe CSR

20 / 04 / 2018

Z radością i dumą informujemy, że jury II Przeglądu Filmów Integracyjnych zorganizowanego przez Katedrę Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych, przyznało w dniu 19 kwietnia 2018 r. Stowarzyszeniu “Potrafię Więcej” główną nagrodę za film “WSPÓLNA ZABAWA, ZWYCZAJNA SPRAWA”. Cieszymy się tym bardziej, ponieważ czujemy się współtwórcami tej KAMPANII.


Jury w składzie: dr hab. Jacek Trębecki – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, przewodniczący Jury, dr Anna Skupień – dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON, prof. dr hab. Piotr Zwierzchowski – prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami, dr hab. Wojciech Otto – kierownik katedry Filmów, Telewizji i Nowych Mediów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Bartłomiej Ziebart – właściciel agencji filmowej, twórca i producent filmów reklamowych, wybrało spot „Potrafię Więcej” spośród 12 filmów zgłoszonych na konkurs. W uzasadnieniu werdyktu Stowarzyszenie usłyszało, że spot filmowy bardzo dobrze promuje idee integracji osób niepełnosprawnych, zawiera krótki, prosty, ale treściwy przekaz i pozytywny ładunek emocjonalny, a ponadto jest profesjonalnie zrealizowany.
 Kolejna dobra wiadomość jest taka, że wśród wyróżnionych filmów znalazła się druga produkcja Concordii: „Warto pomagać”, z udziałem Pana Pawła Okońskiego.