powrót

Bezpieczny jak w banku

Informacje prasowe CSR

15 / 10 / 2018

W ramach konkursu pod hasłem „Są rzeczy cenne i bezcenne”, który skierowaliśmy do współpracujących z nami banków, postanowiliśmy nagrodzić dwa najbardziej kreatywne z nich tj. PBS Wągrowiec oraz BS Lubaczów. Laureaci otrzymali defibrylator AED. Dodatkowo Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu wyróżnień, w postaci poduszek z motywem przewodnim konkursu, dla BS w Izbicy, Kaszubskiego BS, BS we Wrześni oraz BS w Wyszkowie.


Dlaczego akurat jako nagrodę główną wybraliśmy defibrylator? Odpowiedź jest prosta – ponieważ chcemy chronić to, co cenne i bezcenne, a bezcenne jest na pewno ludzkie życie i zdrowie.


Warto wiedzieć, że natychmiastowa pomoc przy zatrzymaniu akcji serca daje poszkodowanym dużo większe szanse na przeżycie. Z każdą upływającą bez pomocy minutą szanse na przywrócenie akcji serca maleją o około 10%, a po 10 minutach bez akcji ratunkowej osoba umiera.


W Pałuckim Banku Spółdzielczym w Wągrowcu oraz Banku Spółdzielczym Lubaczów możesz czuć się bezpiecznie jak w banku.

Co to jest AED?
AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny (Automated External Defibrillator) – to przenośny aparat, który może przywrócić poprawny rytm pracy serca u pacjenta z nagłym zatrzymaniem krążenia (NZK). Po rozpoznaniu rytmu do defibrylacji AED udziela elektrycznego wstrząsu defibrylacyjnego o odpowiednim poziomie energii. LINK